Totsandmore ne zaman kurulmuştur?

TotsandMore; Sereltek Teknoloji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır. Nisan 2011 tarihinde kurulmuştur.

Totsandmore'un ilkeleri nelerdir?

Vizyonumuz ve Misyonumuz : Yaşadığımız gezegene, doğal çevreye ve yarınlarımız çocuklarımıza borcumuz var : sürdürülebilir sağlıklı bir yaşam amacıyla atacağımız her adım, dünyanın geleceğine, yarınlarımıza yatırımdır. Buna katkı sağlamak amacıyla TotsandMore, doğa dostu, organik, bebek ve çocuk dostu ürünleri tüketici ile buluşturmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda faaliyet gösterirken; adil ticaret (fair trade) esaslarına uygun, düşük karbon ayak izi olan, doğada çözünebilen, organik, doğa dostu ürünleri; tekrar dönüştürülebilen paketleme ve sunum malzemeleriyle tüketicinin hizmetine sunmaktadır. Hızlı gönderi, satış sonrası destek, her müşterisine ayrı butik hizmet, profesyonel hizmeti amatör ruhla sunmak en önemli ilkelerimizdendir. İnsana ve doğaya saygı temel prensibimizdir.

Ürünleri görebileceğimiz bir mağaza var mı?

İstanbul - Sarıyer, Zekeriyaköy mahallesinde bir mağazamız var. Mağazamızda, internet sitemzideki ürünlerin hepsi ile birlikte, internet satışında olmayan ürünlerimiz de vardır.

%100 organik pamuk ne demektir?

Pamuk, bugün dünyada tekstilde en fazla kullanılan elyaf ve yine pamuk, üretim esnasında en fazla kimyasal maddeyi tüketen hammaddedir. Geleneksel yöntemlerle üretilmiş pamuktan mamül ürünlerde kullanılan kimyasal maddelerin insan sağlığını ne derece tehdit ettiğini artık bilmeyen yok. Rahatlığı sebebiyle özellikle iç giyimde ve özellikle bebek ve çocuk kıyafetlerinde çokça kullanılan pamuk aslında hiç masum değil. Bu sebeple Tots&More markalı tekstil ürünleri, %100 organik pamuktandır ve organik pamukta kalitesi dünya çapında kabul görmüş Ege Bölgesi pamuğu kullanılarak üretilmektedir. %100 organik pamuktan ve üretimin her aşaması sertifika yönetmeliklerine uygun olarak (GOTS-Global Organic Textile Standars) oluşturulan ürünlerde, yalnızca doğal boyalar ve organik tekstil ürünlerinde kullanılması uygun, sertifika veren kuruluşlar tarafından onaylanmış boyalar kullanılıyor; düğme ve çıtçıtlar nikel ve krom içermiyor.

Kehribar nedir?

Kehribar kısaca reçinedir. Doğaltaş olarak bilinir ancak taş değil, organik bir yapıdır. Toprak altında kalıp, uçucu özelliğini kaybeden, kimyasal yapısı farklılaşan fosil ağaç reçinesidir kehribar. Reçinenin milyonlarca yıllık doğa koşullarında, ısı ve ışıkla etkileşip fosilleşmesiyle oluşmuştur. Orjinalinde akışkan bir yapıya sahip olan reçine, ağaç kabuklarındaki böcekleri, mikroorganizmaları, yaprak ve bitkileri içine sararak akmakta, bir nevi onları hapsetmekte ve zamanla sertleşerek, tüm bu içindeki canlı yapıların kimyaları ile hoş kokulu, güzel görünümlü, ve en önemlisi süksinik asit içeriğiyle tıpta ve estetikte oldukça aranan bir madde haline gelmektedir.

Kehribar ile amber arasındaki fark nedir?

Hiçbir fark yoktur. Kehribarın uluslararası terminolojide kullanılan adı Amber'dir. Arapça kökenlidir. Eski Yunandaki adı Elektron'dur. Kehribar, sürtünme ile ısınır ve hafif maddeleri kendine çeker. Bu manyetik özelliği dolayısıyla Elektrik adı, kehribardan gelmektedir.

Kehribar nasıl iyileştirir, nelere iyi gelir ?

Baltık kehriibarının sırrı boncukların içinde gizli. İçeriğindeki süksinik asit (ya da diğer adıyla amber asidi), asırlardır Avrupa, Uzakdoğu ve Baltık Ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak bilinmekte ve kullanılmakta. Kehribarın içinde doğal olarak bulunan bu asit, kehribar boncuğu 27oC sıcaklığa ulaştığında açığa çıkar. Bu tam da, kehribardan yapılmış kolye, bilezik, halhal ya da kolye ucunun tenle teması sırasında oluşan sıcaklıktır. Takılan amberin ısısı 36,6 oC'ye kadar çıkar ve doğrudan cilt ve dolaşım sistemine nüfuz eder. Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Kehribar bir taş olmadığından, sıcak ve yumuşak bir dokunuşu vardır. Hafif ve rahat bir kullanım sağlar. Avrupa'da ve Uzak Doğu'da çocuklara kehribar takmak çok eski bir gelenek. Kehribar boğaz, kulak ve mide yanmalarını, enfeksiyonları ve solunum rahatsızlıklarını azaltıcı etkisiyle bilinir. Geleneksel kehribar boncuklarından yapılan takılar diş çıkarmanın yan etkileri olan ağrı, iştahsızlık, mide bulantısı, kulak ağrısı, ateş ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde doğal bir tedavidir. Yenidoğan döneminde gaz ve kolik için kullanılmaktadır. Tabii bir ağrı kesici olan kehribar bebeğinizi rahatlatarak onun ilaç gereksinimini azaltır. Kehribarın antiinfalmatuvar (iltihap sökücü) ve tedavi edici özellikleri klasik tıp tarafından da kabul edilmektedir ve sakinleştirici, ağrı kesici, spazm giderici, balgam söktürücü ve ateş düşürücü etkileri uzun zamandır bilinmektedir. Sadece bebekler için değil, bu özellikleri ile büyüklerin de imdadına yetişir. Migren, guatr, astım, bronşlarla ilgili iltihabik durumlar, sindirim sistemi rahatsızlıkları hatta romatizmaların tedavisinde de kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gerek, ağrı neredeyse kehribarın o bölgeye konması ve ağrının büyüklüğü ile orantılı büyüklükte olması gerektiğidir.

Erzurum oltu taşı da bir kehribar türü. Her kehribar iyileştirir mi?

Hayır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde kehribar çıkarılmakla birlikte en değerli ve süksinik asit içerenleri Baltık Denizinden çıkanlardır. Bu bölgenin, eski çağlarda geniş ormanlık alan olduğu ve yerküre hareketleri ile sular altında kaldığı bilinmektedir. Hatta Avrupalılar kehribar için "kuzeyin altını" ve özellikle Baltık kehribarlarına da "kehribarların kraliçesi" tabirini kullanırlar.

Kehribar sertifikası ne demektir?

Sertifika, kehribarın renk, model, uzunluk ve ağırlık bilgilerini içeren; satıcının alıcıya; ürünün kehribar olduğuna ve kendisinden alındığına dair güvence verdiği bir çeşit kimlik ve kartvizittir. Maalesef suistimale çok açıktır. Çünkü her isteyen, istediği biçimde matbaadan bastırabilir. Sertifika, kehribarın gerçek kehribar olduğuna dair bir test ya da laboratuvar onayı ile destekleniyorsa GEÇERLİDİR.

Hangi sertifika ve belgelere sahipsiniz? Laboratuar onayına neden önem veriyorsunuz?

TotsandMore olarak, gerçek ürün satma konusundaki hassasiyetimiz bizi konuyla ilgili tüketicinin güvenini sağlamaya yönelik çözümlere yöneltti. Kehribar ürünlerle birlikte verdiğimiz sertifika,satıcıdan bağımsız, ürünün "doğal kehribar" olduğuna dair laboratuvar analizi sonucunu içeren, YETKİLİ ve TARAFSIZ yasal kurum GLT ( Türkiye Gemoloji Laboratuvarı ) tarafından ve her kolye için ayrı olarak verilmiş sertifikadır.Firmamız bu şartları sağlayan tek satıcıdır. Satıcı tarafından düzenlenen sertifikaların veya sadece bir-birkaç ürün için alınmış sertifikanın kopyalanmasıyla oluşturulmuş sertifikaların hiç bir geçerliliği yoktur ve tüketiciye güvence sağlamaz.

Kolye mi, bileklik mi?

İçerdiği kehribar ağırlığı nedeniyle her zaman esas ürün kolyedir. Yenidoğan döneminde gaz ve kolik için kolyenin, bebeğin ayak bileğinde kullanılmasını öneriyoruz. Diş dönememi geldiğinde de dişlere en yakın bölge olduğu için boyunda kullanılması gerekecek.

Sitenizde değişik renklerde kolye ve bileklikler görüyorum. Aralarındaki fark nedir? Etkileri farklı mı?

Kehribarın, bildiğimizin aksine doğada yüzlerce renk tonu vardır. Web sitemizde gördüğünüz tüm ürünler, aynı etki derecesine sahip baltık kehribarıdır. Renk ve modeller, zevkinize göre seçim yapabilmeniz için.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir defa şunu belirtmek gerekiyor ki, günümüz anneleri oldukça titiz, bilinçli ve araştırmacı. Bizim öncelikle annelere tavsiyemiz, bebeklerine kehribar kolye alırken muhakkak laboratuvar onayı olup olmadığını sorsunlar ve belgesini talep etsinler. Çünkü laboratuvar testi, ürünlerin gerçek kehribar olup olmadığının en tarafsız kanıtıdır. Sertifika önemli elbette ancak, sertifika adı altında herhangi bir matbaadan kolayca bastırılabilecek bir sertifika değil, laboratuvar belgesi ile desteklenmiş sertifika önemlidir. Tots&More, Kehribar Bebek Diş Kolyeleri konusunda,her kolyeye üzerinde sorgulanabilir rapor numarası olan sertifika sunan halihazırda TEK markadır.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kehribarın, daha önce de belirttiğimiz gibi, içindeki faydalı asit, vücut ısısıyla aktive oluyor. Dolayısıyla kolyeler muhakkak tene değecek şekilde kullanılmalıdır. Her bir boncuk arası koparak saçılma ihtimaline karşı düğümlüdür. Bu kullanım şekli elbette binlerce yıllık deneyimi içermektedir. Bizler yine de anne gözetimi altında kullanılmasını, gece uykularında kolyenin çıkarılmasını tavsiye ediyoruz. Ancak gece çıkartılan kolye, el ya da ayak bileğine dolanarak kullanılabilir, böylece de etkisi 7/24 devam eder. Hiçbir yan etkisi olmayan tamamen doğal, doğadan Tots&More kehribar kolyelerimiz annelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği, "hem sağlık hem şıklık" sloganıyla önerdiğimiz, bebekler için diş çıkarma döneminin olmazsa olmaz bir üründür, diyoruz. Bebek uyurken ya da gözetiminiz altında değilken kolyeyi çıkarınız. Amber kolyeler takılmak içindir, çiğnenmek için uygun değildir.

Bebeğim için diş kolyesi aldım ve 3 gündür takıyoruz. Halen bir etkisini göremedim. Neden bu durumla karşılaştım?

Her metabolizmanın ağrıya duyarlılığı, ağrı eşiği farklıdır. Bu sebeple de sonuç alma zamanı ile sonuçlar farklılık gözetebilmektedir. Doğru (ten teması sağlayarak, diş için boyunda kolye olarak kullanım) ve devamlı (gece çıkartmanızı öneriyoruz) kullanmaya devam etmenizi, periyodik olarak temizleme (nötürleme) yaparak kullanmaya devam etmenizi öneririz.

Kolye ve bileklikler %100 etkili mi?

Etki süresi ve sonuçlar, metabolizmaya ve kullanıcının ağrı eşiğine göre değişiklik gösterebilir. Nasıl ki her ilacın her bünyede etkisi ve sonuçlar farklı olabilmekte ise burda da aynı durum sözkonusudur. Bize gelen geri bildirimlerin çoğunluğu memnuniyet içermektedir. Elbette fayda görmediğini söyleyenler de vardır, ancak bunların oranı %5'i geçmemektedir.

Kolyeler hangi uzunluktadır? Bebeğim için hangi boyu tercih etmeliyim?

Üç yaşa kadar uluslararası standart boy 32-33 cmdir. Üç yaş sonrası çocuklar için 36 cm öneriyoruz.

Kehribarım renk değiştirdi, küçüldü, çatladı, kırıldı? Neden böyle oldu?

Kehribar, taş değildir; fosilleşmiş ağaç reçinesidir ve nispeten yumuşak organik bir yapıdır. Bu nedenle zaman içerisinde, ısı, ışık, ter ve sudan etkilenerek renk ve form değiştirebilir, çatlayabilir ve hatta kırılıp düşebilir. Yüzde 10 kadar boncuk düşmedikçe etkide azalma olmaz, kolyeyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Siparişimi verdim. Ürün ne kadar sürede elime ulaşır.

Gün içinde saat 15.00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya veriliyor. Bulunduğunuz şehre göre 1 ila 3 gün içinde elinizde oluyor.

Siparişimi verdim ve siparişime baktığımda hazırlanıyor gözüküyor. Bu ne demektir?

Siparişinizin bize ulaştığını ve hazırlanma sürecinde olduğunu olduğunu göstermektedir. Kapıda ödemelerde, şirket prosedürleri gereği müşteri aranıp teyit alınır. Müşteriye ulaşılamaması durumunda sipariş "hazırlanıyor" olarak kalmakta ve 1 hafta sonra da sipariş iptal edilmektedir. Havale ile ödeme yönteminde, ödeme tarafımıza ulaştığında, sipariş kargoya verilmektedir.

Siparişimin Çarşamba günü teslim edileceği maili geldi. Ama ben o gün saat 12:00 ye kadar evdeyim. Ne yapabilirim?

Kargo şirketi, sizi bulamazsa, ertesi gün tekrar dağıtıma çıkartır. Risk almamak için, evde bulunamayacaksanız, bırakılmasını istediğiniz aynı binada farklı bir numara varsa kapınıza not iliştirebilirsiniz.

Kargo ücreti olmaması gereken siparişimde hizmet bedeli görüyorum. Oysaki kargo bedeli olmaması gerekirdi. Bu nedir?

Kapıda ödemelerde kargo şirketi, kargo ücreti dışında kapıda tahsilat hizmetine karşılık bir bedel almaktadır. Bu tutar hizmet bedeli olarak yansımaktadır, kargo ücreti değildir.

Havale seçeneğini seçtim ve siparişim tamamlandı. Bu normalmidir? Şimdi ne yapmalıyım?

Siparişinizin ulaştığı maili size geldikten sonra, tutarı banka hesabımıza yatırdığınızda işlem tamamlanacak ve siparişiniz kargoya verilecektir.

Havale seçeneği ile siparişimi verdim ve havale/EFT mi yaptım. Ancak siparişim halen ödenmedi gözüküyor. Neden böyle olduğunu açıklarmısınız ?

Siparişiniz bize ulaştığında, henüz ödemenizi yapmamış olduğunuz için, sistem "ödenmedi" olarak görüyor. Ödeme bize ulaştığında, durumunuzu manuel düzeltmiyoruz ancak banka hesaplarımızı düzenli kontrol ettiğimizden, tutar hesabımıza geçtiğinde kargonuzu çıkartıyoruz.

Üye olmadan sipariş verdim. Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Üye olmadan alışveriş yaptığınızda, siparişinizi takip edemezsiniz ancak "siparişiniz alındı", "siparişiniz hazırlanıyor" ve "siparişiniz kargoya verildi" mailleri tarafınıza gönderiliyor olacak..

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR