Mat Degrade Kehribar Bebek Kolyesi
Mat Degrade Kehribar Bebek Kolyesi
Mat Degrade Kehribar Bebek Kolyesi

Mat Degrade Kehribar Bebek Kolyesi

Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
₺24,54 'den başlayan taksitlerle

Ürüne Özel GLT (Gemological Laboratory of Turkey) sertifikalı. Her bir kolye ayrı ayrı resmi analiz sonucu ve sertifikayla gelir ve her ürün resmi olarak kayıtlıdır.

Standart boy olan 32-33 cm aralığındadır, 3 yaşa kadar kullanılabilir. 4.5 ile 5.5 gr arasındadır.

4 yaş üzeri çocuklar için 36 cm boyutunda kolye önerilmektedir.

 

 

Kehribar (Amber) Diş Boncukları

 - Avrupa'da ve Uzak Doğu'da çocuklara amber (kehribar) takmak çok eski bir gelenektir ve diş çıkarma belirtileri gösteren bebekler için adeta olmazsa olmaz bir üründür. Amber boğaz, kulak ve mide yanmalarını; enfeksiyonları ve solunum rahatsızlıklarını azaltıcı etkisiyle bilinir. Geleneksel amber boncuklarından yapılan takılar diş çıkarmanın yan etkileri olan ağrı, iştahsızlık, mide bulantısı, kulak ağrısı, ateş ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde doğal bir tedavidir. Doğal bir ağrı kesici olan amber bebeğinizi rahatlatarak onun ilaç gereksinimini azaltır. Amberin antiinfalmatuvar (iltihap sökücü) ve tedavi edici özellikleri klasik tıp tarafından da kabul edilmektedir ve sakinleştirici, ağrı kesici, spazm giderici, balgam söktürücü ve ateş düşürücü etkileri uzun zamandır bilinmekte ve bu nedenle de diş çıkaran bebekler ve küçük çocuklar için mükemmel bir yardımcıdır. Amber, hiçbir yan etkisi olmayan, tamamen doğal bir ağrı kesicidir.

- Baltık amberinin sırrı boncukların içinde gizlidir. İçerdiği SUKSİNİK ASİT ya da AMBER ASİTİ Avrupa ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Kimyasal formülü C4 H6 Oolan amber asiti bir mineral değildir, kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir maddedir. Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Amber bir taş olmadığından, sıcak ve yumuşak bir dokunuşu vardır. Hafif ve rahat bir kullanım sağlar.

- Amber diş kolyelerimizin yapımında kullanılan tüm taşlar gerçek, otantik, doğal Baltık amberleridir. Her boncuk arası, çocuğun boğazına kaçma tehlikesine karşı düğümlenmiştir. Her kolye için amberin rengine uygun sağlam ipek iplik ve güvenlik için vidalı klips kullanılmıştır.

  Standart boy kolyeler 32-33 cm.dir. Eğer bebeğiniz fazla kilolu ise ya da tereddütünüz varsa bir mezura yardımıyla bu ölçünün uygunluğunu ölçünüz. Bebek kolyeleri yetişkin kolyesi gibi dökümlü değildir, boyunda biraz sıkı durur.

 

Uyarılar

      - Bebek uyurken ya da gözetiminiz altında değilken kolyeyi çıkarınız! Bu durumlarda çorap altına ayak bileğine dolamak etkisinin devamını ve güvenliği sağlar.

      - Amber kolyeler takılmak içindir, çiğnenmek için uygun değildir!