Uyku Oyuncakları

Bebeğiniz belirli yaş aralığına geldiği zamanlarda uyku düzeni bozulur ve sizin belirlemiş olduğunuz uyku saatine de uymaz. Bu nedenle kendisine uyku oyuncakları alarak birlikte uyutmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Sizin belirlemiş olduğunuz ve çocuğunuzun da sevdiği bir karakteri seçerek çocuğunuza alabilirsiniz. Bu nedenle hem onunla birlikte uyuyacak hem de kendisine gün içerisinde oyun arkadaşı da olacaktır. Onunla birlikte paylaşmayı, oyun arkadaşı olmayı, uyurken yanında ayırmadığı için sahiplenme içgüdüsünü de belirlemiş olursunuz.

Uyku Arkadaşı Avantajları Nelerdir?

• uyku oyuncakları avantajları bakımından size ve çocuğunuza büyük faydalar sağlar. Bunlardan bazıları şu şekildedir; • Çocuklar uykuya dalacakları zaman oyun arkadaşının yanında tek başına da rahatlıkla uyuyabilir. • Uyku esnasında kendi kendini sakinleştirebilir. • Gece ya da gündüz uyandığında uyku arkadaşını yanında görecek ve kendisiyle oynamaya başlayacaktır. • Sahiplenme içgüdüsü gelişecek ve kendisini yalnız hissetmeyecektir. • Güven hissi artmasından dolayı uyku arkadaşını her zaman yanında taşıyacak ve uykulara daha kolay bir şekilde dalacaktır. • Uyku arkadaşları olduğu sürece uyurken emme ya da sallanma gibi alışkanlıkları yok eder.

Uyku Oyuncakları Nelerdir?

Genel olarak uyku oyuncakları hem uyku esnasında çocuğunuzda problem olmaması adına pelüş oyuncaklar tercih etmenizde fayda vardır. Hem yumuşak hem de çocuğunuzun sevdiği karakterlerden oluşan oyuncakları bulabilmeniz mümkündür. Örnek olarak gösterilecek olur ise oyuncak almaya karar verdiyseniz emzikli bir tavşan uyku oyuncakları satın alabilirsiniz. Uyku arkadaşında gördükten sonra kendisi de uyuyup, yemek yiyecektir. Mavi ya da farklı renklerini bulabilirsiniz. Hem yumuşak hem orta boy olmasından dolayı rahatlıkla kullanılır. bunlar dışında ayıcık ya da fil alabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği karakter ve sevdiği rengi göz önünde bulundurarak onu daha fazla mutlu edip daha fazla dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.
1